MTP Marka ve Patent Tescil Ofisi MTP Patent Biz Sizi Arayalım MTP Patent Online Ödeme
MTP Patent logo 1
MTP Patent Logo 2
MTP Patent Logo 3
MTP Patent Logo 4
MTP Patent Logo 5
MTP Patent Logo 6
Şirket İsmi Tescil Sorgulama ?
( Marka Tescil ve Şirket lerde Ürün/Hizmet İsmi Tescil İşlemi ve Tescil Kaydı Sorgulama )
Araştırma Talep Formu

Şirket İsmi Tescil; Firmaların ürettiği ürün/ürünler ve/veya hizmetler üzerinde kullandıkları ismi korumaları ancak marka tescil işlemi ile mümkündür.

Yine özellikle hizmet işletmeleri şirket ismi için, yani şirket ünvanlarının genellikle ilk veya ilk iki kelimesini, (marka olma vasfına haiz olan ve araştırma sonucunda tescili uygun bulunan unsurunu) marka tescil işlemi ile koruma altına alabilir.

Şirket ismi tescil işleminde marka, üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerdir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır.

Şirket İsmi Tescil Sorgulama; Tescilli markalara ait sorgulama işlemini, buradaki TPE linkinden yapabilirsiniz. Ancak bu işlemin profesyonel ve yılların vermiş olduğu bilgi birikimli ve deneyimli bir vekil firma tarafından yapılmasını öneririz. Çünkü, başlangıçta detaylı olarak sorgulama yapılmadan ve iyi analiz edilmeden yapılan şirket marka ismi tescil başvurularının aylar sonra Enstitü tarafından reddedilmesi, marka tescil başvurusunda bulunan şirket leri çok sıkıntılı bir duruma düşürmektedir. Böyle istenmeyen bir durum, hem zaman, hemde maddi açıdan marka ismi tescil başvurusunda bulunan firmaların büyük kayıplar yaşamasına neden olmaktadır.
Şirket marka ismi tescil sorgulama işleminde tescil edilebilirlik değerlendirmesi, marka ismi ve logo tescil işleminin en önemli başlangıcıdır.

Ayrıca yapacağınız marka ismi tescil sorgulama sı sadece benzerlik araştırması ve sorgulaması dır. Sorguladığınız marka ismi ile aynı yada ayırt edilemeyecek derecede benzer olan marka yada markalarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bu markalardan hangisinin sizin sorguladığınız marka ile benzer olup olmadığına ait kriterleri bilmeniz ve karşınıza çıkan markanın son durumunun ne olduğudur (yani, koruma altında mı? Yoksa geçersiz bir dosya mı?) Bu benzerlik araştırması, markanın tescil edilebilirlik kriterlerinden sadece bir tanesidir. Mutlak ret için başka nedenler olduğunu da ayrıca hatırlatmak isteriz.

Şirket Marka İsmi Tescil Sorgulama işlemleri hakkındaki sorularınız için :

1-) Marka Tescil Başvuru Formu ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

2-) Marka Tescil Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında 0312 231 17 77 nolu telefonumuzdan bilgi alabilir yada buradaki kredi kartı ile ödeme ekranına markanızın sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

3-) Tescil Edilecek Marka Örneği; tescili talep edilen marka için bir adet örnek (varsa logo)

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir. Noter tasdiki gerekmez. Şahısların sadece isim ve soy isim yazarak imzalaması yeterlidir.

Patent ise, ilk defa yaratılan yeni bir buluştur ve genellikle teknik bir yönü olan ürün ve/veya usullerin tescilini içerir. Tescilli bir buluşu araştırma, sorgulama ve raporlama, profesyonellik gerektiren bir husustur. Sorgulama sonucunda her hangi bir buluş basamağına rastlanılmaması durumunda patent tescili için başvuruda bulunulur.

Şirket Marka İsmi Tescili işlemleri hakkındaki sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77 / Pbx

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Markanızın Tescil Başvurusu İçin Tıklayınız... Marka Ana Menü
İLETİŞİM
     
Tel : 0312 231 17 77 /pbx
Fax : 0312 230 54 83
E-mail : info@mtppatent.com
             
               
  *  
  *  
  *  
  *  
  *  
 
     

Türk Patent Enstitüsü epo oami espacenet inta epi aippi
Etiketler :

Şirket İsmi Tescil Sorgulama - Marka İsmi Tescil Sorgulama - Şirket Unvanı Tescil Sorgulama - Marka ve Patent Tescil Sorgulama - Uluslararası Marka İsmi Tescil Sorgulama - Uluslararası Şirket İsmi Sorgulama - Şirket İsmi Tasarım Tescil Sorgulama - Şirket Alan Adı Tescil Sorgulama - Şirket Barkod Tescil - Şirket Telif Hakkı Tescil - Şirket Ürün İsmi Tescil Sorgulama - Şirket Hizmet İsmi Tescil Sorgulama - Coğrafi İşaret Tescil Sorgulama - Şirket Faydalı Model Tescil Sorgulama - Şirket İsmi Devir İşlemleri - Şirket İsmi Lisans İşlemleri