MTP Marka ve Patent Tescil Ofisi MTP Patent Biz Sizi Arayalım MTP Patent Online Ödeme
MTP Patent logo 1
MTP Patent Logo 2
MTP Patent Logo 3
MTP Patent Logo 4
MTP Patent Logo 5
MTP Patent Logo 6
Buluş Örnekleri ?
( Buluş ve Koruma Talep Edilen Örnekleri )
Araştırma Talep Formu

Buluş; tarım da dahil, sanayinin her hangi bir dalında üretilebilir ve/veya kullanılabilir nitelikte olan her türlü spesifik sorunun çözümü olarak tanımlanır. Yani kısaca, ilk defa yaratılan yeni bir keşfe buluş (icat) denir. Buluş konusu ürün ve/veya usuller patent/faydalı model tesciliyle koruma altına alınır. Buluş sahibi spesifik soruna çözüm getiren bir ürünü/usulü belirli bir süre üretme, kullanma, satma ve ithal etme hakkına sahiptir. Bu hakkın başvuru ve buluş sahibine ait olduğunu gösteren resmi belge ise "Patent/Faydalı Model Tescil Belgesi" dir.

Türk Patent Enstitüsü'ne yapılan başvurular sonucu kayıtlara geçen tescil edilmiş örnekleri ve buluş (patent/faydalı model) tescil başvurusu yapılarak koruma talep edilen örnekleri için buradaki TPE linkinden ve/veya uluslararası örnekleri için espacenet linkinden araştırma ve sorgulama yapabilirsiniz.

Buluş (patent/faydalı model) tescil işlemlerinde yetkili tek mercii Ankara'da mukim Türk Patent Enstitüsü'dür. Bizler ise, TPE nezdinde kendisine işlem yapma yetkisi verilmiş resmi belgeli vekiller olarak; marka, buluş (patent/faydalı model) ve endüstriyel tasarımlar tescil başvurularına yönelik işlemlerde ilgili hak sahiplerine profesyonel anlamda hizmet ve destek vermekte olan tescil ve danışmanlık ofisiyiz. Yetkili vekil ofisimizin merkezi Kızılay / Ankara' dadır.

Buluş ve Tescil Edilmiş Örnekler hakkında tüm bilgi ve belgeleri içeren linklerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Buluş (patent/faydalı model başvurusu) ve tescilli örnekleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77 / Pbx
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Patent Tescili İçin Tıklayınız... Patent Ana Menü
İLETİŞİM
     
Tel : 0312 231 17 77 /pbx
Fax : 0312 230 54 83
E-mail : info@mtppatent.com
             
               
  *  
  *  
  *  
  *  
  *  
 
     

Türk Patent Enstitüsü epo oami espacenet inta epi aippi

Buluş Örnekleri - Buluş ve Patent Örnekleri - Marka ve Buluş Örnekleri - Faydalı Model ve Buluş Örnekleri - Buluş Örnekleri ve Endüstriyel Tasarım - Patent Buluş Örnekleri - Tasarım ve Buluş Örnekleri - Buluş ve Faydalı Model Örnekleri - Buluş ve Marka Örnekleri - Endüstriyel Tasarım ve Buluş Örnekleri - Telif Hakkı ve Buluş Örnekleri - Buluş Patenti Örnekleri - Buluş Koruma ve Örnekleri