MTP Marka ve Patent Tescil Ofisi MTP Patent Biz Sizi Arayalım MTP Patent Online Ödeme
MTP Patent logo 1
MTP Patent Logo 2
MTP Patent Logo 3
MTP Patent Logo 4
MTP Patent Logo 5
MTP Patent Logo 6
İsim Patenti Nasıl Alınır ?   Araştırma Talep Formu
"İsim Patenti Nasıl Alınır" sorusu sıkça karşılaştığımız ve firma sahiplerince yanlış olarak kullanılan bir kavramdır. Marka sahiplerince genellikle tescili alınacak bir marka için "biz bunun isim patentini, marka patentini almak istiyoruz, acaba nasıl alınır?" gibi benzeri kavramları sıkça kullanırlar J . Ancak, isim tescili (yani marka tescili) farklı şey, patent tescili farklı şeydir.

Patent, ilk defa yaratılan yeni bir buluştur ve genellikle teknik bir yönü olan ürün ve/veya usulleri içerir.

Marka ise (isim tescil), üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerdir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır. Yani "isim patenti nasıl alınır" şeklinde bildiğiniz tescil, sadece ve sadece marka tesciliyle koruma altına alınabilen marka tescil sistemini içerir.

Marka Başvuru işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Patent Tescili İçin Tıklayınız...   Patent Ana Menü
İLETİŞİM
     
Tel : 0312 231 17 77 /pbx
Fax : 0312 230 54 83
E-mail : info@mtppatent.com
             
               
  *  
  *  
  *  
  *  
  *  
 
     

Türk Patent Enstitüsü epo oami espacenet inta epi aippi

İsim Patenti Nasıl Alınır - Marka İsim Patenti ve Tescili Nasıl Alınır - Faydalı Model İsim Patenti Nasıl Alınır - Tasarım İsim Patenti Nasıl Alınır - Endüstriyel Tasarım İsim Patenti Nasıl Alınır - Telif Hakkı İsim Patenti Nasıl Alınır - İsim Patenti Nereden Alınır - İsim Patenti Nasıl Alınır Neden Önemlidir - Patent ve İsim Patenti Nasıl Alınır - Türk Patent ve İsim Patenti Nasıl Alınır - Patent İsim Tescili Nasıl Alınır - İsim Patenti ve Marka Nasıl Alınır - İsim Patenti ve Faydalı Model Nasıl Alınır - İsim Patenti ve Endüstriyel Tasarım Tescili Nasıl Alınır