Kredi kartı ile ödeme ekranına marka sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

İletişim Formu
Marka Araştırma Formu

Marka Lisans İşlemleri

Marka Lisans (kullanım izni); Tescilli marka sahipleri, kendilerine gelen talepler doğrultusunda, tescilli olan markalarını başka kişi yada firmalara kullanım izni vermek suretiyle kiralayabilmektedirler. Bu kiralama şekli, marka sahibi ve kiralayan arasında yapılacak olan lisans sözleşmesindeki hükümlere göre; inhisari lisans ve inhisari olmayan lisans şeklinde değişmektedir.

İnhisari Lisans; Marka sahibi hakkını açıkça saklı tutmadıkça markasını kendisi kullanamayacağı gibi, başkalarına da lisans veremez. Bu husus sözleşmede açıkça belirtilmiş ise bu kiralama şekli inhisari lisans dır.

İnhisari Olmayan Lisans; Sözleşmede kararlaştırılmamış ise yada marka sahibinin tescilli olan markasını kendisi kullanabileceği gibi başkalarına da lisans verebilir şeklinde bir madde yazılmış ise bu lisans şekli inhisari olmayan lisansa tabi olur. Lisans sözleşmeleri tescilli olan markanın tüm ürün ve/veya hizmetleri için olabileceği gibi, bazı (kısmi) ürün ve/veya hizmetler içinde geçerli olabilir. Bu hususun açıkça sözleşmede belirtilmesi gerekir.

Marka Lisans İşlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz.