İletişim Formu
Patent Araştırma Formu

Patent Araştırma ve Sorgulama

Patent Araştırma ­ Sorgulama İşleminin Önemi; patent alınabilmesi için en önemli şart, resmi olarak patent başvurusu yapmadan önce patent konusunda son derece deneyimli bir vekil firma ile görüşüp, buluşunuzun dünya çapında yeni olup olmadığını ve tekniğin bilinen durumunu aşıp aşmadığınıza ilişkin bir patent araştırma ve sorgulama yaptırmanızdır. Ön araştırma ­sorgulama yapılmadan müracaat edilen bir patent başvurusunun "çatalla çorba içmek" ten pek bir farkı yoktur. Yani; ön araştırmasız ve sorgulamasız bir patent başvurusu yapmak, patent almak anlamına gelmez. Araştırmak ve sorgulamak istediğiniz bir patenti http://tr.espacenet.com ve http://worldwide.espacenet.com adreslerinden sorgulayabilirsiniz. Unutmayın ki, araştırma ve sorgulama işlemi uzmanlık isteyen bir işlemdir.

Arzu ederseniz, Patent Araştırma Formunu dikkatli bir biçimde doldurarak, deneyim ve uzmanlık gerektiren bu işleme firmamız aracılığıyla start verebilirsiniz. Araştırma Talep Formunun tarafımızdan alınmasına müteakip size, karşılıklı olarak firmamızla onaylanması gereken Patent/Faydalı Model Tescil İşlemleri İş Sözleşmesi e­mail olarak gönderilecek ve onaylamanız durumunda işlemlere resmi olarak başlanacaktır.

Patent Araştırma ve Sorgulama işleminin tarafınıza rapor edilmesi sonucu, buluşunuzun tesciline engel olabilecek her hangi bir buluş basamağına rastlanmaması (yani tekniğin bilinen durumunun aşılması) halinde, Türk Patent Enstitüsü'ne resmi olarak patent tescil talebi için başvuruda bulunulur.

Patent Araştırma­ Sorgulama işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz.