İletişim Formu
F. Model Araştırma Formu

Faydalı Model Tescili

Tescil edilmemiş bir faydalı modele ait ürün kanunen size ait değildir. Bu nedenle; bir başkasının tescil ettirdiği faydalı modele konu ürünün reklamını da yapıyor olabileceğinizi lütfen unutmayın!

Faydalı Model Tescili, işletmenizin değerli varlıkları içinde yer alır ve istenildiği takdirde, devir ve lisans yapılabilir.

Faydalı Model Tesciline konu olabilecek söz konusu bir ürünün üretimini yaparak tanıtmaya başlamadan önce mutlaka patent tescil başvurusunda bulunmalısınız.

Tescil ettirmediğiniz Faydalı Modele konu olabilecek bir ürün, ileriki süreçlerde azımsanamayacak oranlarda maddi ve manevi hak kayıpları ile karşılaşmanıza neden olacaktır.

Patent ve faydalı model, aynı kanun hükmünde kararname çerçevesinde değerlendirilmektedir. Başvurular ve diğer işlem ücretleri aynı olmakla birlikte, başvuru formları ve tescil belgelerinde ufak farklılıklar bulunmaktadır.

Faydalı Model Tescil işlemleri ile ilgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz.