İsim Tescili ( Marka İsim Tescili )

İsim Tescili; isim tescili kavramı firma sahipleri tarafından sıkça kullanılan bir kavramdır. Marka sahiplerince genellikle tescili alınacak bir marka için biz bunun isim tescili işlemini yaptırmak istiyoruz, marka patentini, isim patentini tescil ettirmek istiyoruz gibi benzeri kavramları kullanırlar. İsim tescili işleminde koruma altına almak istediğiniz isim (marka) ancak marka tescil işlemiyle mümkündür.

Şayet isim tescili işleminden kastettiğiniz ad ve soyadınızı tescil ettirmek ise, yine bunu marka tescil işlemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Şayet işletmeniz adına ürettiğiniz ürün/ürünleri ve/veya hizmetleri tescil ettirmek istiyorsanız yine marka tescili ile koruma altına alabilirsiniz.

Yine işletmenizin ismini, vermiş olduğunuz hizmetler üzerinde marka tescil (isim tescili) yaptırarak koruyabilirsiniz.

Marka Tescil (İsim Tescili); marka, üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerdir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır.

Marka Tescil (İsim Tescil) Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:

• Marka Tescil Başvuru Formu ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

• Marka Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında (0312) 231 17 77 /pbx nolu telefonumuzdan yada info@mtppatent.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme ekranına sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

• Marka Örneği; tescili talep edilen markaya ait bir adet örnek (varsa logo lütfen)

 Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması, ad-soyad yazılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir. (noter tasdiki gerekmez)

819 View

Leave a Comment