Marka İsim Hakkı

Marka İsim Hakkı, kullanmış olduğunuz yada kullanmayı düşündüğünüz markanın, sizin yada firmanız üzerine tescil edilerek hak sahibi olmanızın kesinleşmesidir. Bu hakkı elde edebilmeniz için öncelikle bir marka ön araştırma ve değerlendirmesi yapılması gerekmektedir. Yapılan araştırma ve değerlendirme sonucu, markanın tescilinde her hangi bir engel olmadığının tespit edilmesi durumunda, marka isim hakkının tescil talebiyle Türk Patent ve Marka Kurumu‘na resmi olarak tescil başvurusunda bulunulur.

Marka İsim Hakkı Tescil Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:

• Marka Başvuru Formu ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

• Marka Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında (0312) 231 1 777 /pbx nolu telefonumuzdan yada info@mtppatent.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme ekranına sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

3-) Marka Örneği; tescili talep edilen markaya ait bir adet örnek (varsa logo lütfen)

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması, ad-soyad yazılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir (noter tasdiki gerekmez)


Leave a Comment