Marka İsim Tescil ? ( Marka Tescil ve İsim Tescil Nedir )

Marka İsim Tescil; marka isim tescil kavramı firma sahipleri tarafından sıkça kullanılan bir kavramdır. Marka sahiplerince genellikle tescil edilecek bir marka için “biz firmamızın marka isim tescil işlemini yaptırmak istiyoruz, marka patentini, marka isim patentini tescil ettirmek istiyoruz” gibi benzeri kavramları kullanırlar. Marka isim tescil işleminde koruma altına almak istediğiniz isim (marka) ancak marka tescil işlemiyle mümkündür.

Ürettiğiniz ürün/ürünler ve/veya hizmetler üzerinde kullandığınız isim korumaları ancak marka tescil işlemi ile mümkündür.

Yine özellikle hizmet işletmenizin isim hakkını, yani firma ünvanınızın ilk veya ilk iki kelimesini, (marka olma vasfına haiz olan ve araştırmamız sonucunda tescil işlemi uygun bulunan unsurunu) marka tescil yaptırarak koruyabilirsiniz.

Marka isim tescil İşleminde marka, üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerdir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır.

Marka Tescil (İsim Tescili) Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:


• Marka Başvuru Formu ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

• Marka Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında (0312) 231 1 777 /pbx nolu telefonumuzdan yada info@mtppatent.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme ekranına sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

• Marka Örneği; tescili talep edilen markaya ait bir adet örnek (varsa logo lütfen)

 Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması, ad-soyad yazılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir (noter tasdiki gerekmez)


Leave a Comment