Marka İsmi Tescil ?
( Marka Tescil ve Firmaların Ürün/Hizmet İsmi İçin Tescil Nedir )

Marka İsmi Tescil; Firmaların ürettiği ürün/ürünler ve/veya hizmetler üzerinde kullandığı ismi korumaları ancak marka tescil işlemi ile mümkündür.

Yine özellikle hizmet işletmeleri firma ismi için, yani firma ünvanlarının ilk veya ilk iki kelimesini, (marka olma vasfına haiz olan ve araştırma sonucunda tescil işlemi uygun bulunan unsurunu) marka tescil işlemi ile koruma altına alabilir.

Marka ismi tescil İşleminde marka, üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerdir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır.

Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:


• Marka Başvuru Formu ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

• Marka Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında (0312) 231 1 777 /pbx nolu telefonumuzdan yada info@mtppatent.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile ödeme ekranına sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

3-) Marka Örneği; tescili talep edilen markaya ait bir adet örnek (varsa logo lütfen)

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması, ad-soyad yazılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir. (noter tasdiki gerekmez)


Leave a Comment