Kredi kartı ile ödeme ekranına marka sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

İletişim Formu
Marka Araştırma Formu

Marka Araştırma ve­ Sorgulama

Marka İsim Araştırma ve Sorgulama işlemlerini direkt olarak Türk Patent ve Marka Kurumu'nun Marka Araştırma Sayfası'ndan yapabilirsiniz. Ancak, marka araştırması, sorgulaması ve sonucunda tescil edilebilirliğinin değerlendirilmesi uzmanlık isteyen bir husustur. Çünkü yapacağınız araştırma ve sorgulama, sadece benzerlik araştırması olacaktır. Sorgulama esnasında, araştırdığınız marka ile aynı yada ayırt edilemeyecek derecede benzer marka yada markalarla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan bu markalardan hangisinin, sizin araştırdığınız ve sorguladığınız marka ile benzer olup olmadığı ve de karşınıza çıkan markanın son durumunun ne olduğudur. (yani, koruma altında mı? Yoksa geçersiz bir dosya mı?) Bu benzerlik araştırması, markanın tescil edilebilirlik kriterlerinden sadece bir tanesidir. Mutlak ret için başka nedenler olduğunu da ayrıca hatırlatmak isteriz.

Yukarıda sözü edilenler ışığında markanızı profesyonel olarak bizim araştırma ve sorgulama yaparak size rapor edilmesini istiyorsanız, Marka Araştırma Formunu eksiksiz olarak doldurup bize iletebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.